Stetoskop

Lekarz rodzinny, pediatra, internista. Wizyty domowe to bardzo wygodna usługa, dzięki której chorzy nie muszą mieć kontaktu z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, oraz innymi chorymi np. w przychodni. Oferta Lekarskiego Domowego Pogotowia to lekarze rodzinni, interniści oraz pediatrzy.

Dla kogo wizyta domowa?

Z usług wizyt domowych mogą korzystać absolutnie wszyscy. Najczęściej są to nagłe przypadki. Atak choroby, który wymaga bardzo szybkiej lekarskiej interwencji to chwila, podczas której nie ma czasu na szukanie przychodni, jazdę na izbę przyjęć, czy szukanie wolnego lekarza w okolicy. Miejsca takie jak Domowe Pogotowie Lekarskie powstało właśnie po to, by takie sytuacje przebiegać mogły bez zbędnego stresu, a chory mógł liczyć na szybką pomoc. Z wizyt lekarskich mogą korzystać również starsze osoby, które mają problem z dotarciem do przychodni, w której nieraz należy spędzić kilka godzin, by doczekać się swej kolejki. Częstymi pacjentami domowych wizyt są także dzieci. Kiedy na zewnątrz jest silny mróz, deszcz, zawierucha, przebywanie w takich warunkach z chorym maluchem może skończyć się wieloma komplikacjami. Zamówienie lekarza do domu jest jedynym słusznym wyjściem w tej sytuacji.

Jak przebiega wizyta?

W mieście Kraków wizyty domowe są bardzo popularnym rozwiązaniem. Ich przebieg nie różni się bardzo od odwiedzin w gabinecie. Lekarz ma obowiązek zabrać ze sobą wszystkie niezbędne podczas badań akcesoria, takie jak stetoskop, patyczki do gardła czy ciśnieniomierz. Należy przygotować jednak czysty ręcznik, by doktor mógł umyć ręce przed przejściem do badania. Takie wizyty nie są pokrywane z funduszy NFZ.

Strona Domowego Pogotowia Lekarskiego lekarskiedomowe.pl zaprasza do zapoznania się ze szczegółami i spisem lekarzy i specjalności: Domowe Pogotowie Lekarskie – wizyty domowe Kraków.