Łóżka medyczne kojarzą się przede wszystkim ze sprzętem medycznych używanym w szpitalach, ale bardzo często przy problemach zdrowotnych, które sprawiają, że pacjent musi przebywać w domu w pozycji leżącej bardzo często również trzeba stosować łóżka medyczne w warunkach domowych. W szpitalach łóżka pojawiają się obecnie coraz bardziej nowoczesne wersje łóżek, które pozwalają na znaczne zwiększenie komfortu pacjenta. Zmieniają się profile łóżek szpitalnych, które pozwalają na zwiększenie możliwości wygodnego leżenia nawet przez dłuższy okres czasu przy znacznym zmniejszeniu ryzyka pojawienia się odleżyn.

Poszczególne łóżka szpitalne mają również coraz więcej funkcji, które pozwalają na sterowanie kątem nachylenia oparcia łóżka, jak też kątem nachylenia położenia dla nóg. W ten sposób pacjent, który przebywa nawet przez długi czas w pozycji leżącej może bardzo wygodnie ustawić położenie łóżka i dopasować położenie łóżka do różnych pozycji. Na łóżku szpitalnym można zatem czytać, można wygodnie spożywać posiłek, gdzie często do łóżek są wbudowane specjalne rozkładane podstawki na jedzenie.

Pełną listę naszych łóżek, mogą Państwo przeglądnąć pod adresem: http://www.egerton.pl/lozka-szpitalne

Gdy trzeba z łóżka szpitalnego korzystać w warunkach domowych można decydować się zarówno na zakup łóżka jak też na jego wypożyczenie. Obecnie działa coraz więcej wypożyczalni sprzętu medycznego, co pozwala na skorzystanie z wypożyczenia nowoczesnych łóżek bez konieczności wydawania bardzo dużych środków finansowych na ich zakup. Ma to duże znaczenie dla pacjentów, którzy muszą mieć łóżka szpitalne, ale nie potrzebują ich w długim okresie czasu, czy też nie mają środków finansowych, które pozwalają na wykonanie jednorazowego zakupu.

Duży wybór łóżek medycznych sprawia, że zanim dokona się wyboru warto jest zapoznać się z różnymi modelami łóżek. Pozwala to między innymi na sprawdzenie jakie wyposażenie dodatkowe będzie dostępne w poszczególnych typach łóżek, co ma spore znaczenie z punktu widzenia komfortu użytkowania łóżka. Wiele łóżek dostępnych obecnie na rynku medycznym posiada możliwości zdalnego sterowania.

Do innych typów łóżek medycznych można zaliczyć łóżka rehabilitacyjne, które najczęściej stosowane są w przychodniach rehabilitacyjnych, ale mogą również być potrzebne do stosowania bezpośrednio w domach, gdy pacjent wymaga stałej rehabilitacji. Można również znaleźć łóżka szpitalne, które łączą w sobie zarówno możliwości łóżka rehabilitacyjnego jak też medycznego. Nie bez znaczenia przy kupowaniu łóżek medycznych jest również wybranie takich firm produkujących, które mają renomę na rynku.