psychoterapeuta gliwice

Wiele osób nie ma pojęcia, że psychoterapeuta nie jest psychiatrą, czy też psychologiem. Jest to specjalista, który oferuje długotrwałą współpracę. Czas jest tutaj podstawą do tego, aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Liczy się również częstotliwość spotkań. Wizyty powinny odbywać się regularnie. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby wybrać prawdziwego eksperta z branży, który zapewni nam fachową opiekę.

Szeroki zakres kompetencji

Do psychoterapeuty często udają się osoby, które potrzebują wsparcia doświadczonego specjalisty. To doskonała opcja w przypadku kłopotów małżeńskich, stanów depresyjnych, problemów z samoakceptacją, niskiego poczucia własnej wartości, lęków przed zmianami życiowymi itd. Być może mamy na koncie traumatyczne przeżycie, przez które nie możemy teraz normalnie funkcjonować. Warto mieć świadomość, że okres dziecięcy oraz nastoletni ukształtował naszą osobowość. Problemy dzisiejsze mogą być wynikiem zdarzeń, które miały miejsce kilkanaście lat temu. Dobry psychoterapeuta Gliwice pozwoli nam odkryć to, co znajduje się z tyłu naszej głowy. Bardzo często nie potrafimy określić, co jest źródłem problemów. Nie rozumiemy pewnych zachowań, które notorycznie powtarzamy. Nie posiadamy jednak wystarczających umiejętności, aby zdiagnozować przyczynę nieprawidłowości. Być może to pomoc specjalisty będzie pierwszym krokiem do samodoskonalenia się. Trzeba jednak znaleźć psychoterapeutę, który posiada niezbędne certyfikaty.

Indywidualne podejście

Godny polecenia psychoterapeuta nigdy nie działa schematycznie. Wynika to z faktu, że każdy pacjent wymaga indywidualnego przypadku. Jest to niezbędne do tego, aby wybrać właściwe metody terapii. Już po pierwszym spotkaniu możemy określić, czy dany specjalista okazał nam wystarczające zaangażowanie. Ważne jest to, aby psychoterapeuta wzbudzał w nas poczucie bezpieczeństwa. Nie zapominajmy, że musimy się przed nim w pełni otworzyć, a także opowiadać bardzo intymne historie naszego życia. Nić porozumienia odgrywa tutaj ogromną rolę.