łóżko

Szukanie gabinetu stomatologicznego, który spełniać będzie nasze oczekiwania, nie jest łatwym zadaniem. Należy wziąć pod uwagę wiele ważnych aspektów i czynników, które zdecydować mogą o dobrze spędzonym czasie na fotelu dentystycznym. Czy lepiej decydować się na wizytę odbywająca się w małym prywatnym gabinecie czy zdecydować się na duży gabinet stomatologiczny? Sosnowiec to jedno z miast, które poddaliśmy badaniom.

 

Gabinet stomatologiczny – wady i zalety

Gabinety dentystyczne zrzeszają wielu specjalistów, w gabinetach przyjmuje co najmniej dwóch, trzech lekarzy, więc możliwość szybkiego dostania się na wizytę jest dużo większa. Wiążę się to jednak z tym, że ciężko przewidzieć z góry ile będzie trwała wizyta odbywająca się bezpośrednio przed naszą, zatem bardzo możliwe, że trzeba będzie na nią długo czekać. Nie sposób więc co do godziny zaplanować wizyty w gabinecie. Gabinet stomatologiczny posiada duże zaplecze zarówno techniczne jak i personalne. Aby pracować w gabinecie, lekarze muszą przedstawić dokumenty i dyplomy wszystkich ukończonych szkół. Jest więc pewność co do ich wykształcenia i umiejętności.

Prywatna praktyka

Zdecydowaną zaletą prywatnej praktyki lekarskiej jest fakt, iż jesteśmy w danym momencie jedynym pacjentem, nie musimy obawiać się, że będziemy musieli czekać, bo wcześniejsze leczenie się przedłuża. Jeśli lekarz, do którego się wybieramy, jest naprawdę dobrym dentystą, prawdopodobnie trudno będzie umówić się na wizytę, lub będzie istniała konieczność długiego oczekiwania na nią. W prywatnym gabinecie trudno także sprawdzić wcześniej kwalifikacje przyjmującego lekarza.

Wybierając miejsce leczenia uzębienia, warto kierować się opiniami znajomych, oraz tymi zamieszczanymi w mediach społecznościowych danego gabinetu czy stomatologa.