soczewki jednodniowe

Jednodniowe soczewki kontaktowe to propozycja przeznaczona dla każdej osoby, która chciałaby zadbać o zdrową i wygodną korekcję swojego wzroku. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie soczewki? Sprawdź z nami 3 najważniejsze powody! W sprzedaży możemy znaleźć obecnie różne warianty soczewek kontaktowych. Wśród nich dostępne są między innymi soczewki miesięczne, dwutygodniowe, kwartalne, a także soczewki jednodniowe. Skupmy się na tych ostatnich. Jakie są ich najważniejsze zalety?

1. Soczewki jednodniowe – maksymalna higiena

Soczewki przeznaczone do codziennej wymiany są rekomendowane przez ekspertów jako najbardziej higieniczne. Każdego dnia zakładamy wtedy nową parę soczewek, dlatego nie musimy poddawać ich czyszczeniu w pojemniczkach ze specjalnym płynem. Zatem soczewki jednodniowe ze względu na większy poziom higieny pozwalają na zminimalizowanie ryzyka infekcji oczu, które mogą zdarzyć się jako wynik nieprawidłowego czyszczenia soczewek do wielorazowego użytku.

2. Soczewki jednodniowe – większy komfort widzenia

Warto także wskazać, że ze względu na codzienną wymianę jednodniowe soczewki kontaktowe są także bardziej komfortowe w użytkowaniu. Na soczewkach wielorazowych z czasem zbierają się trudne w usunięciu osady, które mogą zmniejszać jakość widzenia. Zakładanie każdego dnia nowych soczewek kontaktowych pozwala na uzyskanie maksymalnej jakości widzenia oraz poprawia ogólną satysfakcję z ich korzystania.

3. Soczewki jednodniowe – dla osób korzystających z soczewek sporadycznie

Nosisz okulary, ale od czasu do czasu wolisz skorzystać z soczewek kontaktowych? W takim przypadku soczewki jednodniowe także będą kapitalną propozycją dla Ciebie! Soczewki jednodniowe sprawdzą się wtedy świetnie podczas uprawiania sportów, gdy używanie okularów nie byłoby wygodne. Także można założyć je na ważne wydarzenia, na przykład na bankiety, wesela.  Soczewki zamknięte są w jednorazowych, higienicznych opakowaniach i nie musimy wtedy martwić się, że marnujemy pieniądze na soczewki wielorazowe, z których nie korzystamy często.